adwokatszajdak@gmail.comul. Lędzińska 47, 43-140  Lędziny  ul. Sienkiewicza 7, 43-100  Tychy 

Prawo rodzinne

Jedną z głównych specjalizacji Kancelarii Adwokackiej Pawła Szajdaka jest prowadzenie spraw z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Skontaktuj się

Oferujemy

profesjonalizm i skuteczność

Ze względu na okoliczność, iż spory z zakresu prawa rodzinnego - takie jak rozwody czy separacje - dotykają nas osobiście i podchodzimy do nich w sposób niezwykle emocjonalny niejednokrotnie nie potrafimy obiektywnie przedstawić stanu sprawy, zdystansować się do tego co dzieje się na sali sądowej czego częstym efektem są przegrane procesy sądowe. Z tego też względu niezbędny w takim rodzaju spraw jest profesjonalny pełnomocnik, który spojrzy chłodnym okiem na toczącą się sprawę i będzie mógł zareagować z dystansem na zachodzące na sali sądowej sytuacje.

Zobacz

Zakres świadczonych usług

Świadczone usługi obejmują zarówno udzielanie porad prawnych w tematach Państwa interesujących oraz reprezentacja interesów Klientów w tracie postępowań przed Sądem i w postępowaniu egzekucyjnym. Poniżej znajdą Państwo listę przykładowych spraw z zakresu prawa rodzinnego, w zakresie których Kancelaria udziela pomocy prawnej. Jeżeli w poniższej liście brakuje usługi, którą jesteście Państwo zainteresowani proszę o kontakt, gdyż z dużym prawdopodobieństwem będę mógł Państwu pomóc.

Lista przykładowych spraw z zakresu prawa rodzinnego:

  • sprawy o rozwody i separacje
  • sprawy alimentacyjne
  • sprawy o podział majątku wspólnego
  • sprawy z zakresu kontaktów rodziców z dziećmi
  • sprawy o ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem
  • sprawy o rozstrzygnie istotnych spraw dziecka, w tym wyrażenie zgody na paszport dla dziecka
  • sprawy o ustanowienie przymusowej rozdzielności majątkowej między małżonkami
  • sprawy o ubezwłasnowolnienie
  • sprawy związane z zobowiązaniem do leczenia odwykowego
  • sprawy o zaprzeczenie lub ustalenie ojcostwa

Domeną kancelarii adwokackiej są sprawy o rozwód, separację, alimenty i podział majątku po rozwodzie. Wśród oferowanych usług znajdą Państwo m.in. pełne przygotowanie pozwu rozwodowego oraz prowadzenie sprawy. Wybierając prawnika warto mieć bowiem na uwadze, iż dobrze napisany pozew daje realną możliwość uzyskania pożądanego wyroku już na pierwszej rozprawie. Sprzyja temu również sytuacja gdy małżonkowie są zgodni w kwestii winy trwałego rozkładu pożycia, a także wyznaczenia opieki nad małoletnimi dziećmi oraz ustalenia zasad kontaktów.

Prawo rodzinne

Rozwody, adwokat Tychy, Mysłowice, Lędziny i inne

Powierzenie sprawy rozwodowej dobremu adwokatowi może znacznie ułatwić przejście przez gąszcz formalności związanych z rozwodem. Na co dzień pomagam przede wszystkim mieszkańcom Lędzin oraz osobom zamieszkującym okoliczne miejscowości. Jednak wszystkim, którym potrzebny jest adwokat od rozwodów, bez względu na to czy chodzi o Tychy, Mysłowice czy Bieruń, kancelaria adwokacka adwokata Pawła Szajdaka świadczy prawne wsparcie w sprawach rozwodowych.

Kancelaria adwokacka

Masz pytanie lub chcesz nawiązać współpracę?

Kancelaria adwokacka adwokata Pawła Szajdaka udziela porad prawnych w siedzibie po uprzednim uzgodnieniu terminu oraz online. W celu ustalenia dogodnego terminu spotkania proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Jednocześnie zachęcam do skorzystania z wygodnego formularza kontaktowego. Zapraszam!

Skontaktuj się